Technologia – jakość i środowisko

A teraz coś od kuchni… czyli dlaczego karmy Shaggy Brown Natural powstają w Wielkiej Brytanii. Wybraliśmy fabrykę z 20-letnim stażem, maksymalnie unowocześnioną zarówno pod względem technologicznym, jak i ochrony środowiska. Położona jest w West Lancashire (północno-wschodnia Anglia) na 27 hektarach graniczących z rzeką Douglas wpisaną jako dziedzictwo biologiczne UNESCO. Uzdatnianie wody i powietrza, pełen recykling (w tym nawet oddzielanie papieru od kartonów) powoduje, że fabryka jest przyjazna środowisku, a jej praca nie inwazyjna dla wodno-błotnych ptaków i mieszkańców okolicznych lasów.

shaggy-brown-natural-jakosc-srodowisko

Shaggy Brown Natural to nie tylko karmy wyważone w swym składzie, ale produkowane w harmonii z naturą.

Na każdym etapie przeprowadzane są ścisłe kontrole. A zaczynają się już od wyboru dostawców surowców. Łososia mamy ze Szkocji, jagnięcinę wypasaną na świeżej trawie – z Walii, pstrągi wyławiane ręcznie! siatką – z Wiltshire (południowa Anglia). Warzywa i zioła są selekcjonowane i pochodzą z najlepszych upraw.

Z każdej dostawy, unikalnie numerowanej, pobierane są próbki, które trafiają do laboratorium i są analizowane. Analiza obejmuje przegląd składników odżywczych, w tym zawartość wilgoci, olei, białka, błonnika, skrobi, popiołu, witamin i mikroelementów. Sprawdzane są też cechy mikrobiologiczne i fizyczne produktów. Surowce muszą spełniać standardy obowiązujące przy produkcji żywności dla ludzi (human grade), a nawet muszą być zgodne z przepisami (zdecydowanie bardziej rygorystycznymi) ustanowionymi dla produkcji pokarmu dla dzieci. I takie właśnie surowce trafiają do produkcji naszej karmy.

Oprócz analizy składników pokarmowych sprawdzane są także – wielkość krokietów, ich kształt i gęstość.

Wysoką jakość wytwarzania karm Shaggy Brown Natural gwarantuje także najnowocześniejsza wytłaczarka firmy Wenger. Zbudowana ze stali nierdzewnej, z minimalnymi łączeniami jest zdecydowanie łatwiejsza w czyszczeniu, zaś produkty nie zalegają w zakamarkach ekstrudera.

Fabryka, w której produkujemy karmy Shaggy Brown Natural poddawana jest także regularnym kontrolom „z urzędu”. Inspektorzy sanitarni, weterynaryjni regulują i egzekwują przepisy prawne. Certyfikat jakości ISOQAR o numerze 11344-BRF-001 zapewnia wiarygodny audyt przeprowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami i najlepszymi praktykami. Certyfikat BRC (British Retail Consortium) o numerze 1498658 gwarantuje jakość, bezpieczeństwo i ochronę konsumenta.

Projekt i wdrożenie: InternetProjects.pl