Witaminy i minerały

Czy wiesz, że:

  • Bez witamin i minerałów (mikroelementów, czyli pierwiastków śladowych) organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Pełnią rolę budulcową oraz wpływają na funkcjonowanie wielu narządów.
  • Witaminy dzielimy na rozpuszczalne w wodzie i w tłuszczach, co ma duże znaczenie w ich przyswajaniu.
  • Bardzo istotny w układaniu diety psa jest stosunek wapnia (Ca) do fosforu (P) ze względu na podobne funkcje pełnione w organizmie. U psów dorosłych zalecana minimalna granica to 1:1, zaś maksymalna 2:1.
  • Ważną rolę w metabolizmie białek i węglowodanów odgrywa cynk. Jego niedobór powoduje  spowolnienie wzrostu i rozwoju. Jest więc bardzo istotny w diecie szczeniąt.

Shaggy Brown Natural:

  • W karmach Shaggy Brown Natural znajdziecie cały zestaw witamin i mikroelementów, zarówno tych rozpuszczalnych w wodzie, jak i tłuszczach.
  • Uwzględniliśmy prawidłowy stosunek wapnia do fosforu, zarówno w karmach dla dorosłych, jak i w karmie dla szczeniąt.
  • W karmie dla szczeniąt mamy 139 mg/kg cynku. Zalecana dawka to 25 mg (minimum) – 250 mg (maksimum).

Nasze surowce:

Składniki mineralne (jod, fosfor, żelazo, fluor, wapń, miedź, mangan, selen, cynk)

Znajdziemy zarówno w rybach, mięsie,  jak również w warzywach, owocach i ziołach użytych w produkcji karm. Są niezbędnym budulcem każdego organizmu. I choć występują w ilościach śladowych wspomagają budowanie tkanek (szczególnie kostną), regulują czynności ogólnoustrojowe oraz mają wpływ na reakcje enzymatyczne.

Witamina A

Rozpuszczalna w tłuszczach. Naturalny przeciwutleniacz. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie siatkówki oka, utrzymuje prawidłowy stan skóry i włosa, zapewnia prawidłowy wzrost kości, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie nabłonka, także chroniąc układ oddechowy przed drobnoustrojami. Witamina A ma też ważny wpływ w funkcjach immunologicznych.

Witamina C

Rozpuszczalna w wodzie. Naturalny przeciwutleniacz. Przede wszystkim wzmacnia odporność organizmu i naczynia krwionośne. Wzmacnia układ krążenia. Działa przeciwnowotworowo. Zwalcza wolne rodniki, poprawiając kondycję skóry i sierści. Wspomaga także wchłanianie żelaza. Witamina C bierze także udział w procesie tworzenia kolagenu, a więc wpływa korzystnie między innymi na elastyczność stawów.

Witamina D3

Rozpuszczalna w tłuszczach. Odpowiada za regulację gospodarki wapniowo – fosforowej i wpływa na prawidłowy rozwój kośćca. Poza tym witamina D wpływa na rozwój masy mięśniowej oraz układ immunologiczny. Odgrywa też ważną rolę w zapobieganiu nowotworowi okrężnicy oraz może odgrywać rolę w wytwarzaniu insuliny przez trzustkę. W krwiobiegu transportowana jest z białkiem, a magazynowana w tkance tłuszczowej.

Witamina B

Rozpuszczalna w wodzie. A dokładnie grupa witamin B odpowiada między innymi za przemianę węglowodanów, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, przewodu pokarmowego, reguluje poziom cholesterolu, uczestniczy w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, korzystnie wpływa na wzrok i skórę.

Witamina K

Rozpuszczalna w tłuszczach. Zapewnia krzepliwość krwi, regulując także gospodarkę wapniową (zapobiega wapnieniu ścian tętnic i tkanek miękkich), zapobiega osteoporozie oraz wspomaga gojenie się kości.

Witamina E

Rozpuszczana w tłuszczach. Naturalny przeciwutleniacz. Wpływa na metabolizm mięśni, wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych. Ochrania w organiźmie wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed działaniem wolnych rodników.

 i wiele innych…..

Projekt i wdrożenie: InternetProjects.pl